"Po natančnih ocenah in posvetovanju sem z družino sprejel težko poslovno odločitev, da bo cirkus svoje zadnje predstave odigral maja," je zapisal Kenneth Feld, direktor podjetja Feld Entertainment, ki je vodilo cirkus od konca 60. let prejšnjega stoletja.
Potujoči cirkus Ringling Bros and Barnum & Bailey je zaradi uporabe živali v svojih točkah več desetletij razburjal aktiviste. Ti so v preteklosti glasno protestirali proti nečloveškemu ravnanju z živalmi.
Peta, organizacija, ki se bori za pravice živali, je zato pozdravila odločitev lastnikov, da dejavnost zaprejo. "To je znanilec konca nečesa, kar je bila najbolj žalostna predstava na svetu za divje živali, hkrati pa poziv vsem ostalim živalskim cirkusom, da sledijo tej odločitvi. To je znak, da se časi spreminjajo," so zapisali v sporočilu za javnost.

Že maja 2016, po večletnih sodnih bitkah z aktivisti, je cirkus prenehal izvajati predstave s sloni in živali predal v rezervat na Floridi. Poleg slonov so sicer med točkami uporabljali tudi kamele, medvede, konje, leve, tigre in druge živali.
Cirkus, znan po svojem veličastnem sloganu "Največja predstava na svetu", je sicer v preteklosti privabljal množice ljudi in navdahnil filmske ustvarjalce, tako da je v 50. letih prejšnjega stoletja nastal istoimenski film, ki je bil nagrajen z dvema oskarjema. V filmu pa je nastopil tudi takratni cirkuški ansambel.
KOMENTARJI (61)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.