Prva liga Telekom Slovenije

FOTO in VIDEO: Vijoličasta ladja v (Luki) Koper hitro raztovorila tovor in na počitnice odplula z -3

Koper, 13. 12. 2015 19.16 |

Nogometaši Maribora so le dan po praznovanju 55-letnice obstoja kluba v 22. krogu Prve lige Telekom Slovenije napolnili mrežo Kopra in na Bonifiki slavili s 5:0. Štajerci so se z zmago na zadnji tekmi jesenskega dela jesenskemu prvaku Olimpiji približali na vsega tri točke zaostanka.

Maribor je v tekmo vstopil konkretnejše od domačih Koprčanov, a resne priložnosti si v prvih desetih minutah tekme Štajerci niso uspeli priigrati. Še najbližje zadetku so bili gostje v 8. minuti tekme, ko je z glavo v kazenskem prostoru poskusil Marcos Tavares, a je sodnik dosodil prekršek nad domačim vratarjem Kristijanom Kahlino. Slednji se je v 13. minuti tekme izkazal z dobro obrambo, ko je s kakšnih 20 metrov sprožil prav Tavares. Mariborčani so do vodilnega zadetka prišli v 16. minuti tekme, ko je z desne strani podajal Petar Stojanović, žoga pa se je od branilca Antonia Pavića odbila v vratnico in se zakotalila po golovi črti, žogo pa je v gol pospravil v zadnjem času vroči Gregor Bajde, za katerega je to bil še deveti zadetek v letošnji sezoni. V 23. minuti tekme je po hitri akciji Maribora Agim Ibraimi sprožil z roba kazenskega prostora, toda streljal nenatančno in žoga je zletela mimo vrat Kahline.

Ibraimi je zabil drugi in četrti zadetek za Štajerce na Bonifiki.
Ibraimi je zabil drugi in četrti zadetek za Štajerce na Bonifiki. FOTO: Damjan Žibert

Prav Ibraimi je mrežo zatresel v 28. minuti, a je sodnik Dejan Balažič dosodil prepovedani položaj, počasni posnetek pa je razkril, da je šlo zelo na tesno. Makedonec v dresu Maribora je zadetek dočakal v 31. minuti tekme, domači čuvaj mreže Kahlina je napravil napako pri podajanju, nato pa ga je Ibraimi matiral z roba kazenskega prostora. Šok na Bonifiki se še ni polegel, ko je za 3:0 zabil Sintayehu Sallalich, ki se je sam znašel pred vratarjem Kahlino, ga polegel na tla in zabil za visoko vodstvo Štajercev. Goliada na Bonifiki se je nadaljevala - malce pred iztekom prvega polčasa je za 4:0 zabil Ibraimi, ki je tako dosegel še deseti zadetek v letošnji sezoni.

Nogometaši Maribora so na zadnjih dveh prvenstvenih tekmah zabili 11 zadetkov in zaključili z najboljšim napadom jesenskega dela. FOTO: Damjan Žibert

V drugem polčasu je prvo 'smrtno' priložnost imel Sallalich, a se je v 62. minuti tekme z dobro obrambo izkazal domači vratar Kahlina, potem ko se je pred njim sam znašel izraelski vezist. Kahlina se je še enkrat več izkazal v 68. minuti, ko je Stojanovića odlično zaposlil Sallalich, a je bočni branilec Maribora streljal premalo natančno, tako da je Kahlina žogo še uspel odbiti v kot. S strelom v 88. minuti je z velike razdalje poskusil še Sallalich, toda žoga se je od enega od koprskih branilcev odbila v kot. Svoj kamenček v mozaik je dodal še Jean-Phillipe Mendy, ki je v zadnji akciji tekme po lepi podaji enega od soigralcev zabil še peti gol v mrežo Koprčanov in poskrbel za visoko zmago vijoličastih (5:0).