Arsenal trepetal, a zdržal, tudi City do novih treh točk

London, 28. 04. 2024 19.28 | Posodobljeno pred 14 dnevi

J.B., N.M.
7

Nogometaši Arsenala so na gostovanju pri Tottenhamu s 3:2 dobili derbi 35. kroga angleške Premier League. Potem ko so ob polčasu že vodili s tremi zadetki, so se Spursi v nadaljevanju povsem približali, a jim je za izenačenje zmanjkalo časa. Nogometaši Manchester Cityja so v gosteh z rezultatom 0:2 premagali Nottingham Forest. Vodilni ekipi na lestvici loči le točka, Meščani pa imajo pri tem tekmo manj.

Severnolondonski je bil tokrat še toliko pomembnejši, ker sta obe ekipi nujno potrebovali točke. Za Arsenal je v boju za naslov štela samo zmaga, Tottenham pa še ni obupal v lovu za Aston Villo, ki trenutno zaseda četrto mesto, ki po sezoni jamči Ligo prvakov.

V prvem polčasu so bili Spursi tisti, ki so imeli izrazitejše priložnosti, a so topničarji po 45 minutah vodili celo s 3:0. Po četrt ure igre je Pierre-Emile Hojbjerg po podaji iz kota zatresel lastno mrežo. Potem je na drugi strani dvakrat z glavo nevarno zapretil Christian Romero, v drugem poskusu je topničarje rešil okvir vrat.

Na polovici polčasa je Micky van de Ven sicer zadel za 1:1, stadion v severnem Londonu je eksplodiral, a po daljši intervenciji VAR-a se je izkazalo, da je bil Nizozemec v prepovedanem položaju. Zato pa je Bukayo Saka v 27. minuti povišal prednost Arsenala po šolsko izpeljanem protinapadu, v katerem se je z asistenco izkazal Kai Havertz. Isti nogometaš je pred koncem polčasa zadel še sam, ko je bil najvišji po podaji iz kota.

V drugem delu so bili Spursi še naprej podjetnejši in so nagrado dočakali v 64. minuti. David Raya si je v golu gostov privoščil nerazumljivo napako, saj je žogo podal naravnost na nogo Romera, ki je ob visokem zaostanku pogosto stal celo v konici napada. Argentinski osrednji branilec je odreagiral v slogu najboljših napadalcev in hladnokrvno znižal na 1:3.

Drugo napako so si topničarji privoščili v 85. minuti, ko je Declan Rice zakrivil najstrožjo kazen. Znova je posredoval VAR, a dvomov o odločitvi Michaela Oliverja ni bilo. Odgovornost je nase prevzel Heung-min Son, ki je z močnim strelom znižal na 2:3.

Tottenham 2:3 Arsenal
Tottenham 2:3 Arsenal FOTO: Sofascore.com

Spursi so na krilih prebujenih navijačev vse sile usmerili v napad, a so topničarji pokazali, da se zasluženo borijo za naslov, saj gostom do konca niso več dovolili priložnosti. Ostalo je pri 2:3, s čemer se nadaljuje mrtvi tek med Arsenalom in Manchester Cityjem za naslov angleškega prvaka. Vodilno dvojico na lestvici loči točka, saj so bili tudi Meščani uspešni, v gosteh so, sicer težje od pričakovanega, z rezultatom 0:2 premagali Nottingham Forest.

Statistika tekme Nottingham Forest - Manchester City
Statistika tekme Nottingham Forest - Manchester City FOTO: Sofascore.com

Po lepi podaji Kevina De Bruyneja je v 32. minuti mrežo zatresel Joško Gvardiol. Tudi v drugem polčasu se je pod asistenco vpisal De Bruyne, v 71. minuti pa je do zadetka prišel Erling Haaland. 21. zadetek v angleškem prvenstvu ga znova postavlja na sam vrh strelcev tega tekmovanja. V vseh tekmovanjih je Norvežan, ki je v letošnji sezoni pod plazom kritik, pri 32 zadetkih.

Troboj za naslov angleškega prvaka pa se ne razpleta v prid tretjeuvrščenega Liverpoola, ki je po sobotnem remiju z West Hamom (2:2) že pet točk za vodilnim Arsenalom.