Dončić: Tako slabo ne smemo igrati, to je vendarle končnica

Los Angeles, 22. 04. 2024 07.56 | Posodobljeno pred 11 dnevi

Košarkarji Dallasa so po zelo slabi igri zasluženo izgubili prvo tekmo uvodnega kroga končnice na zahodu v najmočnejši košarkarski ligi na svetu. Moštvo Los Angeles Clippers je odčitalo pravo lekcijo Luki Dončiću, Kyrieju Irvingu in druščini (109:97) ter kljub odsotnosti prvega zvezdnika Kawhija Leonarda potrdilo, kar smo vedeli že pred samimi izločilnimi boji, da Mavse čaka vražje zahtevna serija za preboj v naslednji krog tekmovanja.

Izkušeni borci James Harden, Russell Westbrook, Paul George, Ivica Zubac in drugi so z odlično igro povsem zasenčili še pred kratkim najbolj vroče moštvo v ligi NBA. A to je, kot je po tekmi poudarila prva violina Dallasa Luka Dončić, vendarle končnica, ki je nekaj povsem drugega kot redni del tekmovanja, ko najboljša moštva načrtno dvigujejo svojo pripravljenost za odločilni del sezone.

"Če bi vso tekmo odigrali na ravni, kot smo igrali večji del drugega polčasa, sem prepričan, da bi se že na prvem srečanju v Los Angelesu borili za zmago," je po tekmi, ki je bila praktično odločena že po prvem polčasu (56:30), uvodoma dejal 25-letni slovenski reprezentančni kapetan, ki je na koncu 33 točkam dodal še 13 skokov in šest podaj.

Luka Dončić je sicer dosegel 33 točk, a kljub temu to ni bil njegov strelski večer. FOTO: AP

"Oni (LA Clippers, op. p.) so bili odlični v obrambi, iz česar so gradili tudi za učinkovito igro v napadu. Mi pa smo bili predvsem v prvem polčasu zelo slabi v obrambnem delu, kar se je poznalo tudi na igri v napadu. Preprosto nismo bili pravi, imeli smo obupen met iz igre, tako da si zmage nismo zaslužili," je brez dlake na jeziku poudaril Dončić, ki je na vprašanje enega izmed novinarjev, kako je odsotnost Kawhija Leonarda vplivala na taktični načrt Mavsov, odgovoril:

"To ne more in ne sme biti izgovor za našo slabo igro. Drži, da smo se pripravljali tudi nanj, a Clippersi so precej več kot le Leonard. Saj ste videli, da so odlično moštvo z izjemnimi posamezniki, ki lahko v vsakem trenutku prevesijo tehtnico na svojo stran. Mene niti malo niso presenetili," Dončić ni skoparil s pohvalami na račun tekmeca in dodal:

Prvi zvezdnik Mavsov je po porazu na prvi tekmi uvodnega kroga končnice športno čestital LA Clippersom in v isti sapi poudaril, da bo za večjo konkurenčnost na naslednjih tekmah potrebno popraviti igro v vseh segmentih. FOTO: AP

"Če želimo biti uspešni v tej seriji, bomo morali na naslednjih tekmah pristopiti drugače. Veliko bolj agresivno v obrambi in pametneje v napadu. Ni kaj, odlično so se pripravili na nas, mi pa moramo že čez dva dni pokazati povsem drug obraz. Verjamem, da smo tega zmožni."